1541 рік в історії

Події 1541 року в хронологічному порядку

8 травня Іспанський конкістадор і мандрівник Ернандо де Сото відкрив ріку Міссісіпі, котру він назвав Ріка Святого Духа
29 серпня Турки захопили Буду, столицю Угорщини

Люди, що народилися в 1541 році

12 лютого Йоганн Баугін — швейцарський ботанік, міколог, лікар та професор риторики.
12 серпня Іпатій (Потій) — державний діяч Речі Посполитої, клірик Православної і Унійної церков. Митрополит Київський, Галицький та всієї Руси , предстоятель Унійної церкви. Представник шляхетського роду Потіїв гербу Вага з Берестейщини. Випускник Краківської академії. Берестейський земський суддя , берестейський каштелян і сенатор Речі Посполитої. 1593 року прийняв чернечий постриг. Єпископ володимирський і берестейський. Один із організаторів Берестейської унії. Богослов, письменник-полеміст, прихильник обєднання православної і католицької церков, захисник унії. Автор «Антиризиса»

Люди, що померли в 1541 році

26 червня Франсиско Пісарро — іспанський конкістадор, завойовник імперії Інків та засновник міста Ліма, сучасної столиці Перу. Пісарро народився в містечку Трухійо в іспанській провінції Естремадура. Різні джерела дають різні дати народження, від 1471 до 1478 року. Він був незаконнонародженим сином Ґонсало Пісарро Родріґеса де Аґілара, полковника інфентерії, що служив протягом Італійської кампанії та отримав багато нагород. Його матір'ю була Франсиска Ґонсалес Матеос — уродженка Трухійо. По батьківській лінії, Франсиско був другим двоюрідним братом Ернана Кортеса, завойовника Мексики
4 липня Педро де Альварадо і Контрерас — видатний іспанський конкістадор, який відповідав за підкорення Центральної Америки, перший губернатор Гватемали. Індіанці називали його «Тонатіу» за яскраво-рудий колір його волосся. Відрізнявся надзвичайною жорстокістю, через що став одним з ключових персонажів «Чорної легенди»
18 серпня Генріх IV (герцог Саксонії) — герцог Саксонії та Саганського герцогства у 1539—1541 роках, маркграф Мейсена під іменем Генріха V.
24 вересня Теофраст Парацельс — лікар епохи Відродження, «перший професор хімії від створення світу». Його псевдонім означає "той, хто наблизився до Цельса, знаменитого римського філософа та лікаря I ст."